Jak ochronić dom przed „nieproszonym gościem”: 9 sprawdzonych rad jak skutecznie odstraszyć złodzieja

Zima odchodzi powoli w zapomnienie i nadchodzi piękny wiosenny okres, który zapewne skłoni wielu z nas do wyjazdów czy też pikników poza miastem. Pamiętajmy jednak zanim zaczniemy organizować sobie wiosenne wycieczki, żeby dobrze zabezpieczyć swój dom przed „nieproszonym gościem”!

1. Nie oszczędzajmy na oknach! Warto zamontować okna antywłamaniowe. Możesz dodatkowo domontować na ramach okiennych piszczące antywłamaniowe zabezpieczenia, które po rozłączeniu wydają niemiłe, głośne dźwięki!

2. Pomyśl o roletach antywłamaniowych. Na rynku dostępna jest szeroka oferta a atrakcyjny wzór czy kolor rolet może nadać ładny wygład Twojemu domkowi. Oprócz tego rolety świetnie spełniają funkcje ochronną i co ważne skutecznie odstraszają złodzieja .

3. Solidne drzwi antywłamaniowe to podstawa. Jeżeli nie chcesz zmieniać starych drzwi, kup przynajmniej solidny zamek -niektóre zamki mają zamontowany czujnik nacisku, uruchamiający alarm w przypadku próby wyważenia drzwi lub manipulacji przy zamku. Inwestycja w nowe, certyfikowane drzwi antywłamaniowe się opłaca- dzięki temu możesz liczyć na dodatkowe zniżki na ubezpieczeniu. Zniżka należy się również za instalacje certyfikowanych zamków.

4. Okienka w piwnicy – najlepiej okratuj!

5. Brama garażowa. Kup napęd do bramy– to nie tylko wygoda użytkowania na co dzień ale także system bezpieczeństwa. Nikt nie otworzy już twojej bramy garażowej bez pilota. Wyjeżdżając gdzieś na dłużej dodatkowo zarygluj bramę od środka. Ważna uwaga dla właścicieli garaży- nie zapominajmy dobrze zabezpieczyć drzwi prowadzących z garażu do domu, szczególnie jeśli wyjeżdżamy na dłużej.

6. Zadbaj o oświetlenie domu na czas kiedy jesteś nieobecny. Dobrym pomysłem jest zakup programatorów czasowych, które mogą zapalać i gasić oświetlenie według zaprogramowanego wcześniej czasu. Na rynku jest szeroki wybór takich programatorów. Ich zastosowanie skutecznie zmyli złodzieja!

7. Zakup psa – to najlepszy przyjaciel domu. Zastanów się także nad ochroną swojego domu w postaci zatrudnienia profesjonalnej firmy ochroniarskiej. Ważne – siedziba firmy lub jej oddział powinny być w miarę możliwości blisko Twojego domu (skrócony czas dojazdu). Konkurencja wśród wielu firm na rynku sprawiła, że ceny nie są wysokie (koszt już ok. 50 zł /m-c). Jest to warta rozważenia opcja.

8. Zakup ubezpieczenie na dom w przypadku kradzieży. Dobrze jest stworzyć swoją „dokumentacje” w postaci zdjęć lub rachunków wszystkich wartościowych przedmiotów. Pamiętajmy,że za instalację każdego certyfikowanego elementu zabezpieczającego nasz dom przed kradzieżą, należy się nam zniżka na ubezpieczeniu.

9. Pamiętajmy – dobre relacje sąsiedzkie to prawdziwy skarb. Poinformuj sąsiada o planowanym wyjeździe, zostaw swój nr telefonu, poproś o popilnowanie Twojego dobytku na czas wyjazdu.

Share